top of page

Kompendium Wiedzy

IMG_20240228_102913.jpg
Energy_Prime_targi_074.jpg

Strona informacyjna od Energy Prime Sp. z o.o. Zależy nam, aby Przedsiębiorstwa korzystały z naszej wiedzy i dostępnych możliwości. Zapewniamy bezpieczeństwo poprzez świadome działania.

Czy wiesz że?..

01

Dofinansowania

W ramach uruchomienia środków KPO, do Polski właśnie teraz trafia ogromny zastrzyk gotówki dla sektora MŚP i Dużych Firm. Proces dofinansowań jest ściśle związany z poprawą efektywności, redukcją zużycia energii, zmianą źródeł ciepła, chłodu, termomodernizacją i Ochroną Środowiska.

03

Kredyt Ekologiczny

Znaczna część inwestycji może być finansowana za pomocą Programu FENG, dzięki czemu stopa zwrotu skraca się nawet do 3 lat. Twoja Firma zyskuje  mniejsze koszty operacyjne i ich przewidywalność na lata oraz wzrost wartości Biznesu, dzięki spełnieniu norm i wymogów Unii Europejskiej.

05

Mikrosfery polimerowe

Polscy inżynierowie opracowali system termoizolacyjny oparty o mikrosfery polimerowe, czyli małe kuliste cząstki, które okazały się najlepszym izolatorem na świecie. Łatwość wykonania oraz parametry tej formy izolacji sprawiają, że termomodernizacja jest sprawna i bardzo bezpieczna.

02

Profilowanie

Prawidłowy proces analizy i plan modernizacji technologicznej Firm oraz możliwych do zastosowania rozwiązań jest kluczowy, ponieważ poziom redukcji zapotrzebowania na energię pierwotną decyduje o przyznaniu środków, a odpowiedni dobór technologii ma wpływ na wysokość dofinansowania. 

04

Dostępne technologie

Istnieją realne możliwości łączenia korzyści ekonomicznych z Ochroną Środowiska. Inżynier Wojciech Struzik opatentował rozwiązania zmniejszające nawet o 70% koszty ogrzewania, chłodzenia budynków za pomocą darmowego magazynu ciepła i chłodu, jakim są płytko osadzone wody gruntowe.

06

Korzyści

Dzięki nowym technologiom możemy zadbać o wizerunek Firm i poprawić ekonomię Biznesu oraz wnioskować o sfinansowanie około połowy inwestycji za pomocą środków EU. W czasach kiedy przewidywalność kosztów staje się wyzwaniem, to wyjątkowo dobra informacja.

Porozmawiajmy o możliwościach. Wielkie zmiany zaczynajmy od najbliższego otoczenia, na które mamy bezpośredni wpływ.

Bartłomiej Lada

Telefon: +48 535 366 996

bartlomiej.lada@energyprime.pl

Energy Prime Member of the Board

bottom of page